Blog Love Dance Help

IGRZYSKA POLONIJNE ZA NAMI

Kolejne wspaniałe sportowe wydarzenie za nami. W minionym tygodniu podczas XXI Letnich Igrzysk Polonijnych norweska Polonia pod egida Love Dance Help spisała się doskonale zarówno w aspekcie sportowym, jak i na płaszczyźnie kulturowo-integracyjnej. W gronie 24 reprezentacji z całego swiata zdobywamy 37 medali i w klasyfikacji medalowej zajmujemy wysoki 5 miejsce! Dodajmy, iż w porównaniu do poprzedniego występu na igrzyskach w Pułtusku w 2021 roku awansowaliśmy aż o 17 pozycji! Nasza 14 osobowa kadra składająca się ze sportowców z Oslo, Trondheim, Bergen, Honefos oraz Furnes zaprezentowala się wyśmienicie w takich dyscyplinach jak:
– kajakarstwo
– biegi
– badminton
– strzelectwo
– pływanie
– siatkówka plażowa
– lekkoatletyka
– futsal
– tenis stołowy

Wielkim zaskoczeniem była dla nas lekkoatletyka, gdzie naprawdę pokazaliśmy moc. Dodajmy iż nasza reprezentacja futsalu w pięknym stylu rozgromiła reprezentację Argentyny 2:1 zdobywając srebrny krążek, a siatkarze plażowi po pięknym występie zdobywają braz! Na igrzyskach nawiązaliśmy wspaniałe znajomości sportowe na całe życie, a obecność olimpijczyków jak Renata Mauer Rozanska oraz Luiza Zlotkowska dodała nam energii do jeszcze mocniejszych treningów !
Nasze zdobycze to:
8 x złoty medal
19 x srebrny medal
10 x brązowy medal

Kolejne XXII Letnie Igrzyska Polonijne odbędą się prawdopodobnie na przełomie lipca i sierpnia 2025 w Gdynii, na które serdecznie Was zapraszamy. Tu nie trzeba profesjonalnych sportowców, chodzi o integrację i wzmacnianie więzi polonijnej poprzez sport. Gratulacje dla całej reszty sportowcow biorących udział z takich krajow jak:
Czechy, Litwa, Austria, Francja, Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada, Kazachstan, Wielka Brytania, Szwecja, Luksemburg, Ukraina, Australia, Hiszpania, Irlandia, Węgry, Argentyna, Łotwa, Armenia, Bułgaria, Dania, Republika Południowej Afryki, Szwajcaria.
Do zobaczenia

#TEAMNORWAY
Stowarzyszenie “Wspólnota Polska”
Polski Komitet Olimpijski
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Kocham Igrzyska Polonijne
BLI MED Polskie Centrum Integracji
Polonijna Agencja Informacyjna

Podziel się wpisem ze swoimi znajomymi:

Śledź na Facebooku

Najnowsze wpisy