Blog Love Dance Help

RELACJA Z CHARYTATYWNEGO TURNIEJU PIŁKARSKIEGO

22 czerwca na boiskach przy Vallhallen Arena w Oslo odbył się trzeci charytatywny turniej piłkarski organizowany przez stowarzyszenie Love Dance Help w Oslo. Akcje patronatem objeło min. Radio Wataha.

1. Jeden wspólny cel, gramy dla dzieci!

W wydarzeniu wzięło udział prawie 1000 osób, piłkarzy i kibiców, a dochodź z turnieju zostanie przekazany na zakup sprzętu sportowego dla dzieci z domów dziecka w województwie śląskim. Organizatorzy już zapowiadają że zebrana kwota będzie rekordowa, po podliczeniu wszystkich kosztów i otrzymaniu wszystkich wpłat od sponsorów powiadomimy Polonię o dokładnym wyniku i kwocie jaką udało się zebrać.

2. Sportowe emocje
W turnieju wzięło udział 20 zespołów, podzielonych na 4 grupy, łącznie 200 piłkarzy z Oslo i okolic. Jedną z drużyn był po raz pierwszy norweski zespół Omega Hauketo.
Organizatorzy rozpoczęli od powitania wszystkich, przedstawienia drużyn, ogólnych zasad mistrzostw, a następnie odegrano hymn Norwegii oraz Polski.

Rozgrywki w grupach były zacięte, awans uzyskały 2 najlepsze drużyny z każdej grupy. Mecze rozgrywano równolegle na 4 boiskach. Turniej obfitował w sportowe emocje, piękne bramki i parady bramkarzy. Z każdą edycją poziom sportowy staje się coraz wyższy. Faworytami turnieju był zespół FC Pomagamy, który wygrał poprzednie dwie edycje. Tym razem również nie zawiedli, choć w finale pokonali Head Hunters po zaciętej walce 2-1. Trzecie miejsce wywalczyła niespodziewanie drużyna gospodarzy LOVE DANCE HELP. W meczu o podium pokonali 7-0 Tomter Team. W poprzednich edycjach zespół LDH nie zdobył nawet punktu, tym razem jednak stworzyli mocny zespół, który zdobył brązowe medale.
Najlepszym piłkarzem turnieju został Maciej Paszkiewicz (FC Pomagamy), strzelcem Igor Makaruk (LDH) z 13 trafieniami, a bramkarzem Tomasz Grabowski (FC Pomagamy).
Jednak największym zwycięzcą są dzieci z domów dziecka na śląsku, bo to dla nich grali wszyscy piłkarze! Im należą się największe podziękowania. A także sędziom za niestrudzona postawę i niełatwą pracę w czasie zawodów.

3 Moc atrakcji i zabaw dla wszysktich

W czasie turnieju zadbano o atrakcje dla kibiców, także dla tych najmłodszych. Strefa dziecka dzięki Trollrental była pełna zabaw, planszy i zamków. O 14:00 odbył się na boisku bocznym specjalny mecz dla dzieci w którym wzięło udział prawie 40 maluchów. Przez większość dnia zajęcia z piłki prowadził jeden z najlepszych w Polsce żonglerow Adrian Duszak, który był gościem specjalnym turnieju. O 16:00 wystąpił takze z swoim znakomitym show przed wszystkimi piłkarzami i kibicami, co bardzo spodobało się publiczności.

A skoro atrakcje sportowe to nie mogło zabraknąć cheerleaderek! W tę rolę wcieliły się dziewczyny z zespołu tanecznego HIT THE BEAT. Ich występ to był prawdziwy wulkan energii. Oprócz nich zaprezentowały się trzy zespoły dziecięce Oslo Crew, które także dały kibicom i piłkarzom mnóstwo pozytywnej energii.

4. Pyszne jedzenie i masaże dla chętnych- wszystko w szlachetnym celu!

Aby zwiększyć możliwość zebrania pieniędzy na charytatywny cel organizatorzy stworzyli strefę gastro oraz masażu. Sprzedawano polskie pyszne ciasta, które przygotowały Panie, które często zgłosiły się same do pomocy. Ogromne poświęcenie i praca wolontariuszy przyniosły efekty. Strefa była oblegana przez piłkarzy i kibiców!
Dzięki trzem masażystkom Aleksandrze Sypek, Marznie Gulbinowicz oraz Wioli Straus piłkarze podczas turnieju mogli skorzystać z masażu, a pieniądze zebrane w ten sposób zostaną przekazane również na zakup sprzętu sportowego dla dzieciaków.

5. Zjednoczona Polonia, ogromny sukces LDH

W całe wydarzenie zaangażowały się różne środowiska polonijne oraz grupy które wsparły nasz turniej. Podziękowania organizatorzy kierują do wszystkich, którzy choćby w najmniejszy sposób przyczynili się do tego iż turniej udał się tak bardzo. Polonia po raz kolejny zdała egzamin i udowodniła iż umie działać razem, w szczytnym celu! To nasz wspólny sukces i już nie możemy doczekać się spotkania z dziećmi na śląsku!

Dziekujemy wszystkim piłkarzom i sędziom, wolontariuszom LDH, Paniom które upiekły ciasta, Adrianowi Duszak, NPORTAL, Trollrental, MyCall, Sunndal Bilutleie, Rybolllandia, Radio Wataha, Polakker i Norge, Marczak Hair Stylist, Jump Up Oslo, Body Balance massasje, Masaż i rehabilitacja-Marzena, Massasje&Kinesiologi Violeta, Hit The Beat, Oslo Crew.

Michał Przybylski, koordynator sportowy  “Jestem bardzo zadowolony, gdyż bez większego problemu udało się nam zebrać komplet 20 stu drużyn, wszystkie grupy wypełniły się do pełna, co świadczy o atrakcyjności naszego turnieju. Punkty, które tym razem dołączyliśmy do naszego programu czyli profesjonalne masaże oraz występ Adriana Duszaka (jednego z najlepszych w Polsce żonglerów) okazały się strzałem w dziesiątkę i kolejny raz usłyszeliśmy dużo ciepłych słów za organizację. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli stworzyć tak wspaniałą piłkarską atmosferę! Dla nas to też kolejne dziecięce uśmiechy tym razem na śląsku!” 

Agnieszka Janasik, liderka LDH “Jestem szczęśliwa że sprzedaliśmy tak dużo ciast i kiełbasek ponieważ cały dochód przeznaczamy dla dzieciaków z domów dziecka. Dziękuje wszystkim którzy się zaangażowali i często do późnych godzin piekli ciasta! Atmosfera jest wspaniała, a frekwencja jest jeszcze większa niż ostatnio”

Podziel się wpisem ze swoimi znajomymi:

Śledź na Facebooku

Najnowsze wpisy