Blog Love Dance Help

WYBITNY POLAK

Dominik Cybulski, który został uhonorowany w kategorii Osobowość, dedykował nagrodę swoim współpracownikom z organizacji Love Dance Help. Postanowił również przeznaczyć swoją statuetkę na licytację, z których dochód zostanie przeznaczony na chore dzieci.

Sylwia Harewska, odbierając wyróżnienie w kategorii Młody Polak, przyznała, że jej idea startupu „Hei banking” miała swoje początki na … ubiegłorocznej gali Wybitny Polak w Norwegii. „Siedząc na widowni, myślałam, co mogłabym dobrego zrobić dla Polaków”.

Nowa nagroda

W tym roku po raz pierwszy została przyznana również nagroda w nowo powstałej kategorii. Organizacja YPNPA  uznała, że najwyższy czas zacząć nagradzać Norwegów, których działalność i praca przyczynia się do budowania mostów między Polakami a Norwegami. Ludzi, którym możemy nadać zaszczytne miano Przyjaciela Polonii. Jury w tym roku jury przyznało nagrodę Ole Michaelowi Selbergowi, znakomitemu językoznawcy, autorowi Wielkiego słownika norwesko-polskiego liczącego ponad 72 tysięcy haseł, który powstawał ponad dwadzieścia lat. Selberg to znawca i miłośnik polskiej literatury oraz kultury i ich zasłużony propagator w Norwegii. Tłumacz, który przybliżył Norwegom m.in. twórczość polskiego Noblisty Czesława Miłosza oraz Stanisława Różewicza. Jego dorobek translatorski w zakresie literatury polskiej obejmuje 15 książek, 5 dramatów wystawionych w norweskich teatrach, 5 słuchowisk dla NRK, 12 opowiadań dla różnych antologii.

Podziel się wpisem ze swoimi znajomymi:

Śledź na Facebooku

Najnowsze wpisy