Blog Love Dance Help

ZŁOMBOL

UWAGA UWAGA
Fani motoryzacji i pomagania w jednym! Rok temu jeden z naszych wolontariuszy wraz z dwójką przyjaciół, wziął udział w charytatywnym rajdzie Złombol, z metą w Portugalii. A właśnie dziś wystartowała z Chorzowa osiemnasta edycja tego rajdu, a jego meta jest na drodze atlantyckiej w Norwegii. “W zeszłym roku wziąłem udział w złombolu z metą w Portugalii, nad samym Oceanem Atlantyckim. Był to mój pierwszy raz, choć od dawna to planowałem. W końcu się udało i ze znajomymi przejechaliśmy nieco ponad 8 tys km przez gorącą zachodnią Europę. 

Na szczęście tylko z jedną awarią hamulców. Byłem naprawdę zachwycony całym klimatem, organizacją, poznawaniem co rusz nowych super ludzi, którzy połączyli się w jednym celu: pomóc dzieciom, a przy okazji przeżyć super przygodę” – wspomina jeden z członków LDH. A jeśli chcecie zobaczyć z bliska ich samochody, poczuć ten klimat, a także wspomóc akcję i tym samym przyczynić się do spełnienia marzeń dzieci z domów dziecka, to okazja ku temu będzie już w najbliższy poniedziałek podczas Motopiknik & Złombol, który organizuje między innymi Trollparts i ZŁOMBOL (więcej info w linku)

https://www.facebook.com/share/tubCBzn2PafQc8KD/


Impreza ma charakter charytatywny. Celem jest zebranie jak największej kwoty pieniędzy, która zostanie wykorzystana w 100% na zakup dóbr, kursów, opieki psychologicznej, szkoleń oraz wycieczek dla dzieci z domów dziecka. Warunkiem dopuszczenia do rajdu, jest zebranie od darczyńców kwoty minimum 2800zl. (ok 7500 NOK). W imprezie mogą wziąć udział tylko samochody komunistycznej koncepcji lub produkcji. 

Dopuszczone są pojazdy osobowe, ciężarowe, autobusy, motocykle i motorynki. Więc spodziewajcie się już niedługo na norweskich drogach, niecodziennych, dziwnych, niesamowitych samochodów produkcji polskiej, radzieckiej, czeskiej, rumuńskiej, nrd-owskiej itp. W 2023 roku załogi rajdu zebrały łącznie prawie 2 800 000 zł! (ok 7 500 000 NOK!). Do tegorocznej edycji zgłoszonych jest ponad 700 załóg! 

Więc wypatrujcie ich na norweskich drogach.

Podziel się wpisem ze swoimi znajomymi:

Śledź na Facebooku

Najnowsze wpisy